Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Misje święte

misje_swiete_min

Już w najbliższą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii misje święte - czas naszej refleksji nad życiem i wiarą. Historia misji nie jest bardzo bogata. Przy kościele w Przewozie jest krzyż misyjny z datą 1959, co sugeruje ostatnie misje w Przewozie.

 

 

Zaproszenie na spotkanie popielgrzymkowe

ks_joachim_min

Uwaga uczestnicy pielgrzymki do Ziemi Świętej - grupa czerwona! Serdecznie zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w Przewozie w niedzielę 15.04 2012 roku.

 

Żurowa środa

ognisko

W Wielką Środę zaczyna się okres bezpośredniego przygotowania do Świąt Wielkanocy. Jednym z symboli na Śląsku jest tradycyjne „Palenie Żuru", nazywane także wyganianiem Judasza lub paleniem skoczek, mające na celu zakończenie przedświątecznych porządków poprzez spalenie wszelkich brudów, szmat i gałęzi na ognisku.

 

Ferie zimowe 2012

DSCI0059_min

Podczas minionych już tegorocznych ferii zimowych w Przewozie tradycyjnie odbyły się zajęcia w świetlicy wiejskiej, na których dzieci mogły spędzić wolny czas.

 

Konkurs na najlepszy kołocz

kolocz_slaski

Fundacja Euro-Country - Partnerstwo dla zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich oraz Związek Śląskich Kobiet Wiejskich Koło w Polskiej Cerekwii serdecznie zapraszają Przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń z terenu objętego LSR Euro-Country do udziału w konkursie kulinarnym „Najlepszy kołocz z terenu LGD Euro-Country".

 

Szkoła z historią

Dzieci z Przewozu uczęszczają obecnie do szkoły w Łanach, podobnie jak dwieście lat temu. Dzisiaj dowożone są do szkoły wygodnym autobusem, w tamtych czasach musiały pokonywać tę sporą odległość pieszo. Aż kiedyś usilne starania o własną szkołę w Przewozie zostały uwieńczone sukcesem. W obliczu przebudowy i zmiany przeznaczenia budynku po byłej szkole w Przewozie warto poznać  najstarszą historię edukacji w Przewozie.

 

Byliśmy w Ziemi Świętej

zs_080_min

W styczniu tego roku odbyła się pielgrzymka do Ziemi Świętej, zainicjowana i zorganizowana przez naszą parafię i ks. proboszcza. Towarzyszyli nam również pielgrzymi z innych parafii. Mielismy okazję zobaczyć święte miejsca znane nam dotychczas jedynie z kart Ewangelii, która teraz, po tych doświadczeniach, wydaje się jakby bliższa...

 
Dzisiaj
15 czerwca 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Jolanta, Wiola, Wit
Dziś jest 167 dzień roku.
Do końca roku zostało
199 dni.
Myśl dnia
Pogoda
Wioska w pigułce
Państwo Polska
Województwo Opolskie
Powiat Kędzierzyn-Koźle
Gmina Cisek
Kod pocztowy 47-253
Położenie geograficzne 50°13'34″N 18°15'16″E
Wysokość 178 m n.p.m.
Obszar 501 ha
Ludność 324
Domów 115

 

Galeria zdjęć
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8
Slideshow Image 9
Ostatnie wpisy w Księdze Gości
Witam, czy ktoś wogóle aktualizuje tą stronę? Sam...
prawie rok bez aktualizacji...brawo panie rafale z...
Jak tam z rybami w Przewozie?Łowi ktoś z Was?
Bardzo fajna strona. Z przekazów rodziców wiem, że...
Pikna ta wioska, ja dzielny aczkolwiek mały człek ...