Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Zaproszenie na Bal Przebierańców

karnawal minRada sołecka oraz Mniejszość Niemiecka zapraszają na bal przebierańców dla dzieci i gimnazjalistów, który odbędzie się 8 lutego 2013r. (piątek), w Wiejskim Domu Spotkań w Przewozie. Rozpoczęcie balu o godzinie 16:00, zakończenie o 19:00. Zapewniamy dobrą zabawę, gry, poczęstunek i napoje. Za najciekawsze stroje przewidujemy nagrody.

 

Zaproszenie na Biesiadę Śląską do Cisku

biesiada DFK Cisek oraz Gminny Ośrodek Kultury w Cisku zapraszają w dniu 9 lutego 2013r. o godz.18:30 na BIESIADĘ ŚLĄSKĄ „Ostatki z kapelą KAMRATY". Zaproszenia w cenie 20zł/osobę można nabyć w DFK Cisek oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Cisku. W cenie biletu konsumpcja: żurek i chleb ze smalcem. UWAGA: Impreza biesiadna trwa 4 godziny.

 

Die alte Fähre in Fährendorf

prom 2 min"Die alte Fähre in Fährendorf", czyli "Stary prom w Przewozie". To tytuł artykułu o przewozkim promie i przewoźniku, jaki ukazał się w 1936 roku w "Oberschlesien im Bild" ("Górny Śląsk w obrazkach"), bogato ilustrowanym dodatku do gazety "Der Oberschlesischer Wanderer" ("Górnośląski Wędrowiec").

 

Przewóz jest już na Facebooku

Od dzisiejszego dnia strona internetowa Przewozu ma swój facebookowy odpowiednik. Będziemy tam między innymi umieszczać informacje o zmianach i nowych treściach pojawiających się na witrynie przewoz.org. Nie jest to jedyna nowość i zmiana. Pojawił się kalendarz wydarzeń, a także zmienił się moduł pogody. 

 

Dożynki 2012

IMG 2310 minWiem, że zamieszczanie informacji o dożynkach w styczniu może się wydawać nieco dziwne. Zdjęcia leżały w szufladzie już jakiś czas, w oczekiwaniu na odpowiedni tekst, na który ostatecznie jednak się nie doczekały. Wrzucam w końcu same zdjęcia, w sumie podobno jedno zdjęcie może zastąpić nawet tysiąc słów :-)

 

Zebranie sprawozdawcze OSP

znak_zospW czwartek 10 stycznia w Wiejskim Domu Spotkań w Przewozie odbyło się doroczne zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednym z celów zebrania było głosowanie nad udzieleniem absolutorium zarządowi jednostki oraz dyskusja na temat bieżących problemów.

 

Harmonogram wywozu odpadów w roku 2013

smieciarka

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych oraz odpadów segregowanych w roku 2013 z miejscowości: Łany, Błażejowice, Miejsce Odrzańskie, Przewóz, Podlesie, Dzielnica, Płonia, Roszowice, Nieznaszyn.

 

 
Dzisiaj
15 czerwca 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Jolanta, Wiola, Wit
Dziś jest 167 dzień roku.
Do końca roku zostało
199 dni.
Myśl dnia
Pogoda
Wioska w pigułce
Państwo Polska
Województwo Opolskie
Powiat Kędzierzyn-Koźle
Gmina Cisek
Kod pocztowy 47-253
Położenie geograficzne 50°13'34″N 18°15'16″E
Wysokość 178 m n.p.m.
Obszar 501 ha
Ludność 324
Domów 115

 

Galeria zdjęć
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8
Slideshow Image 9
Ostatnie wpisy w Księdze Gości
Witam, czy ktoś wogóle aktualizuje tą stronę? Sam...
prawie rok bez aktualizacji...brawo panie rafale z...
Jak tam z rybami w Przewozie?Łowi ktoś z Was?
Bardzo fajna strona. Z przekazów rodziców wiem, że...
Pikna ta wioska, ja dzielny aczkolwiek mały człek ...