Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Zaproszenie na wystawę stołów wielkanocnych

logo zskw

Związek Śląskich Kobiet Wiejskich koło Przewóz zaprasza mieszkańców naszej wioski na WYSTAWĘ STOŁÓW WIELKANOCNYCH, która odbędzie się 17 marca 2013 r. o godz 13 w sali gimnastycznej Zespołu Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolnego w Polskiej Cerekwi.

 

Ogłoszenie Sołtysa

soltysW dniu 12 marca 2013 (wtorek), w godzinach od 16:00 do 19:00 oraz dnia 13 marca (środa) w godz. od 16:00 do 19:00, w Wiejskim Domu Spotkań w Przewozie, będzie zbierany podatek rolny, opłata za wywóz śmieci i opłata za spółkę wodną.

 

 

Bezpłatna zbiórka elektrośmieci

odpady elektryczne minNa terenie Gminy Cisek w wyznaczonych sołectwach, w dniach od 11 do 13 marca 2013 roku zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci. Odbierany będzie zużyty sprzęt komputerowy, RTV, AGD, akumulatory, monitory i telewizory. To dobra okazja do pozbycia się niepotrzebnego i zużytego sprzętu.

 

Ogłoszenie Związku Międzygminnego "Czysty Region"

czysty region

W związku z zapowiadanymi zmianami w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i trwającymi pracami nad nowym wzorem deklaracji uwzględniającym te zmiany prosimy mieszkańców gmin Związku Międzygminnego „Czysty Region” (Bierawa, Cisek, Głogówek, Izbicko, Kędzierzyn-Koźle, Kolonowskie, Krapkowice, Leśnica, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś, Strzeleczki, Ujazd, Walce, Zdzieszowice) o NIE SKŁADANIE deklaracji w dotychczasowej formie.

 

List pasterski Biskupa Opolskiego na Wielki Post 2013

bp_czaja

Przed paroma dniami Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił swoją decyzję o rezygnacji z dalszego sprawowania posługi Biskupa Rzymu. Przeżywając ostatnie dni jego pontyfikatu, zawierzajmy Kościół Chrystusowi Panu, Papieża otoczmy szczególną modlitwą i z jeszcze większym zaangażowaniem podejmijmy wezwania, które nakreślił ogłaszając Rok Wiary.

 

Zebranie wiejskie

zebranie

19 lutego br. w Wiejskim Domu Spotkań w Przewozie odbędzie się coroczne zebranie wiejskie. Tematem spotkania będzie między innymi sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej w roku 2012. W zebraniu uczestniczyć będzie Wójt Gminy Cisek. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Przewozu. Zebranie rozpocznie się o godzinie 19:00.

 

Szkoła z historią, cz. 2

20130206-szkola-z-historia-minCzęść druga historii szkoly w Przewozie obejmuje okres od 1870 do 1895. W tych latach szkoła w Przewozie uległa stopniowemu przekształceniu z dotychczasowej szkoły jednoklasowej na dwu- i trójklasową. Aby móc pomieścić nie tylko coraz więcej dzieci, ale także trzech nauczycieli nastapiła w tym okresie znaczna rozbudowa budynku szkolnego.

 
Dzisiaj
15 czerwca 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Jolanta, Wiola, Wit
Dziś jest 167 dzień roku.
Do końca roku zostało
199 dni.
Myśl dnia
Pogoda
Wioska w pigułce
Państwo Polska
Województwo Opolskie
Powiat Kędzierzyn-Koźle
Gmina Cisek
Kod pocztowy 47-253
Położenie geograficzne 50°13'34″N 18°15'16″E
Wysokość 178 m n.p.m.
Obszar 501 ha
Ludność 324
Domów 115

 

Galeria zdjęć
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8
Slideshow Image 9
Ostatnie wpisy w Księdze Gości
Witam, czy ktoś wogóle aktualizuje tą stronę? Sam...
prawie rok bez aktualizacji...brawo panie rafale z...
Jak tam z rybami w Przewozie?Łowi ktoś z Was?
Bardzo fajna strona. Z przekazów rodziców wiem, że...
Pikna ta wioska, ja dzielny aczkolwiek mały człek ...