Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Pływadła 2012

tratwaTegoroczna edycja „PŁYWADŁA" odbędzie się 23-24 czerwca 2012r. i upłynie pod hasłem : „PO ODRZAŃSKIEJ TONI FALA PIŁKĘ GONI". Już po raz trzynasty śmiałkowie pokonają 42km odcinek Odry na własnoręcznie wykonanych platformach pływających.

 

Słoneczna Gmina

kolektory

W poniedziałek 25 czerwca br. w Urzędzie Gminy w Cisku odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie programu "Słoneczna Gmina", umożliwiającego otrzymanie dofinansowania do zakupu kolektorów słonecznych.

 

Majówka rodzinna

DSC_3552-01_min

W niedzielę 27 maja mieszkańcy Przewozu bawili się wspólnie na Majówce Rodzinnej, zorganizowanej z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Przy tej okazji został też otwarty nowy plac zabaw. Dzieci z Przewozu czekały na niego kilka lat.

 

Nabożeństwo majowe przy Grocie Matki Bożej

DSC_3460-02_min

Kończy się poświęcony Matce Bożej miesiąc maj, którego nieodłącznym elementem są odprawiane w kościołach i przy pięknie przystrojonych przydrożnych kapliczkach nabożeństwa ku czci Maryi, nazywane po prostu nabożeństwami majowymi. W ostatnią niedzielę maja takie nabożeństwo odbyło się również w Przewozie.

 

Akt zakończenia Misji Świętej

DSC_3577-01_min

W dniach 6 - 13 maja 2012 roku, Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Kędzierzyna, ojcowie: Kazimierz Ździebko i Jarosław Wachowski, przeprowadzili Misję św. w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nieznaszynie oraz w Przewozie - filii parafii pw. Św. Judy Tadeusza.

 

 

80 lat OSP Przewóz

DSC_3321-01_min

Już od ponad 150 lat na początku maja strażacy w wielu krajach obchodzą swoje święto. Międzynarodowy Dzień Strażaka przypada 4 maja, w dniu wspomnienia św. Floriana.  Strażacy z OSP Przewóz świętowali po raz 80-ty w swojej historii, a razem z nimi strażacy z całej Gminy Cisek, bowiem w Przewozie miały miejsce również gminne obchody Dnia Strażaka.

 

Spotkanie popielgrzymkowe

IMG_5554_min

W dniu 15 kwietnia w Przewozie odbyło się spotkanie uczestników styczniowej pielgrzymki do Ziemi Świętej. O godz. 13.00 nasz proboszcz odprawił Mszę św. dziękczynną w intencji pielgrzymów, następnie przedstawił krótką historię kościoła p.w. św. Judy Tadeusza. Goście i parafianie zostali zaproszeni do świetlicy wiejskiej...

 
Dzisiaj
15 czerwca 2024
Sobota
Imieniny obchodzą:
Jolanta, Wiola, Wit
Dziś jest 167 dzień roku.
Do końca roku zostało
199 dni.
Myśl dnia
Pogoda
Wioska w pigułce
Państwo Polska
Województwo Opolskie
Powiat Kędzierzyn-Koźle
Gmina Cisek
Kod pocztowy 47-253
Położenie geograficzne 50°13'34″N 18°15'16″E
Wysokość 178 m n.p.m.
Obszar 501 ha
Ludność 324
Domów 115

 

Galeria zdjęć
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8
Slideshow Image 9
Ostatnie wpisy w Księdze Gości
Witam, czy ktoś wogóle aktualizuje tą stronę? Sam...
prawie rok bez aktualizacji...brawo panie rafale z...
Jak tam z rybami w Przewozie?Łowi ktoś z Was?
Bardzo fajna strona. Z przekazów rodziców wiem, że...
Pikna ta wioska, ja dzielny aczkolwiek mały człek ...