Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Imprezy

Trochę wspomnień

17_minWakacje letnie tuż, tuż, ale nasze dzieci wspominają jeszcze mile ferie zimowe. A jest o czym pamiętać – były gry, zabawy, konkursy z nagrodami, wycieczka i inne ciekawe zajęcia. Działo się naprawdę dużo. Dzieci uczestniczyły w turniejach tenisa stołowego, darta oraz warcabów. Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy.

 

Bal przebierańców

CRW_6590-01_min

W sobotę 2 lutego 2008 r. odbył się w Przewozie bal przebierańców. W świetlicy wiejskiej zebrała się spora gromada bajkowo wystrojonych dzieci. Impreza była bardzo udana, dzieci wspaniale się bawiły, tańczyły i brały udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez pana Piotra Dragę, który był wodzirejem imprezy.

 

Dzień Babci i Dziadka

CRW_6519-01_minW niedzielę 27 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Przewozie odbyła się impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka, albo - jak kto woli - Dzień Omy i Opy :-) Spotkanie, na które licznie przybyli nasi seniorzy wraz ze swoimi wnukami, rozpoczęło się od inscenizacji jasełek po "ślonsku".

 

OSP Przewóz dzieciom

osp_dzieciom_16_minW niedzielę 23 września odbyła się impreza dla dzieci z Przewozu zorganizowana przez naszą OSP. Strażacy przygotowali dla dzieci moc atrakcji: były konkursy sprawnościowe na torze przeszkód ( z nagrodami), było przeciąganie liny, był pokaz sprzętu strażackiego oraz przejażdżki konną bryczką.

 

Dożynki w Przewozie

i_dozynki2007_01_minW niedzielę 2 września 2007 r. nasza wieś hucznie obchodziła doroczne święto podziękowania za żniwo, czyli dożynki. Świętowanie tradycyjnie rozpoczęło się w niedzielę rano od procesji i mszy św. dziękczynnej w naszym kościele. Msza św. była bardzo uroczysta - była oczywiście korona dożynkowa, sztandary i orkiestra.

 
Więcej artykułów…
Dzisiaj
3 sierpnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Lidia, Augustyn, Nikodem
Dziś jest 215 dzień roku.
Do końca roku zostało
150 dni.
Myśl dnia
Pogoda
Wioska w pigułce
Państwo Polska
Województwo Opolskie
Powiat Kędzierzyn-Koźle
Gmina Cisek
Kod pocztowy 47-253
Położenie geograficzne 50°13'34″N 18°15'16″E
Wysokość 178 m n.p.m.
Obszar 501 ha
Ludność 324
Domów 115

 

Galeria zdjęć
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8
Slideshow Image 9
Ostatnie wpisy w Księdze Gości
Witam, czy ktoś wogóle aktualizuje tą stronę? Sam...
prawie rok bez aktualizacji...brawo panie rafale z...
Jak tam z rybami w Przewozie?Łowi ktoś z Was?
Bardzo fajna strona. Z przekazów rodziców wiem, że...
Pikna ta wioska, ja dzielny aczkolwiek mały człek ...