Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Zebranie wiejskie

W niedzielę, 9 marca br., odbyło się w świetlicy WDS w Przewozie zebranie mieszkańców wsi. Było to zebranie sprawozdawcze i zostało zwołane przez Panią sołtys Anne Ryborz i radę sołecką Przewozu celem przedstawienia sprawozdania z działalności w roku ubiegłym i przedstawienia planów na rok 2008.

Na spotkaniu, w którym licznie wzięli udział mieszkańcy Przewozu, był również obecny radny do Rady Gminy Robert Kirchniawy oraz wójt Alojzy Parys.

Pani sołtys omówiła przedsięwzięcia zrealizowane w roku 2007, przedstawiła informacje na temat otrzymanych i pozyskanych środków finansowych oraz w jaki sposób zostały one wydane. Złozyła również wyrazy podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wzięli udział w pracach społecznych i organizacji imprez w naszej miejscowości. Przedstawiła również plan działalności w roku 2008.

W dalszej części spotkania rozwinęła się dyskusja na tematy ważne dla mieszkańców, którzy mieli okazje przedstawić swoje problemy i zapytać o możliwości ich rozwiązania. Najważniejsze tematy to sprawa ukończenia Wiejskiego Domu Spotkań oraz zagospodarowania terenu wokół budynku, likwidacja starego placu zabaw dla dzieci i utworzenie nowego, stan dróg i rowów melioracyjnych, przyszłość budynku po dawnej szkole oraz sposób rozwiązania problemu nielegalnego wysypiska odpadów na tzw. "Punkcie". Na pytania odpowiadali oraz wyjaśniali wątpliwości pani sołtys Anna Ryborz, radny Robert Kirchniawy oraz wójt Alojzy Parys. Do tego ostatniego pytań było najwięcej.

Zebranie trwało około 2 godzin i zakończyło się po godzinie 12:00.

 

Komentarze 

 
#1 Gość 2008-03-19 01:05
Dziękuję Radzie Sołeckiej, radnemu Robertowi Kirchniawy ,zarządowi OSP iMniejszości Niemieckiej oraz wszystkim mieszkańcom naszej wioski za wsparcie i pomoc przy realizacji przedsięwzięć w roku 2007.Mam nadzieję że w bieżącym roku dzięki pomocy mieszkańców również będzie to pracowity i udany okres.Pozdrawiam sołtys Anna Ryborz.
Cytować
 

Dodaj komentarzAnti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Dzisiaj
18 września 2021
Sobota
Imieniny obchodzą:
Irena, Stanisław, Józef
Dziś jest 261 dzień roku.
Do końca roku zostało
104 dni.
Myśl dnia
Pogoda
Wioska w pigułce
Państwo Polska
Województwo Opolskie
Powiat Kędzierzyn-Koźle
Gmina Cisek
Kod pocztowy 47-253
Położenie geograficzne 50°13'34″N 18°15'16″E
Wysokość 178 m n.p.m.
Obszar 501 ha
Ludność 324
Domów 115

 

Galeria zdjęć
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8
Slideshow Image 9
Ostatnie wpisy w Księdze Gości
Witam, czy ktoś wogóle aktualizuje tą stronę? Sam...
prawie rok bez aktualizacji...brawo panie rafale z...
Jak tam z rybami w Przewozie?Łowi ktoś z Was?
Bardzo fajna strona. Z przekazów rodziców wiem, że...
Pikna ta wioska, ja dzielny aczkolwiek mały człek ...