Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Marsz dla Życia i Rodziny

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki, w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rodzina". Celem marszu będzie zwrócenie uwagi na fakt, iż Polska na naszych oczach się starzeje, a w rodzinach często pojawia się tylko jedno dziecko albo w ogóle rezygnuje się z potomstwa. Będzie to również okazja, aby podziękować matkom za ich trud zrodzenia potomstwa i jego wychowania poprzez wręczenie symbolicznego kwiatka. Udział w marszu mogą wziąć wszyscy, którzy cenią rodzinne wartości i chcą to publicznie wyrazić poprzez wspólną zabawę. Marsz będzie miał bowiem charakter radosnego happeningu. Honorowy patronat objęli biskup opolski Andrzej Czaja i prezydent miasta Tomasz Wantuła. Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu po raz pierwszy.

Pochód ruszy z kozielskiego rynku i przejdzie na stadion „Koźle” przy ul. Chrobrego. Poprowadzą go Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, kozielski regiment garnizonowy nr 6 von Lattorff i mażoretki. O godzinie 15:00 na stadionie rozpocznie się tradycyjny festyn „Wakacje dzieciom”, którego głównym organizatorem jest parafia pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl., a jednym ze współorganizatorów Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle. Będzie to impreza charytatywna, której celem jest zebranie pieniędzy na letni wypoczynek dzieci z najuboższych rodzin.

W programie festynu przewidziano m.in. pokaz musztry orkiestry z „Żeglugi”, mecz piłkarski organizatorzy kontra żeńska drużyna kędzierzyńskiego Chemika (już wiadomo, że padnie w nim remis i będą strzelane rzuty karne), pokazy policyjne, strażackie, udzielania pierwszej pomocy. Na stadionie wystąpią m.in. „Karawana”, „John Kentucky Band” i wykonawcy ze Studia Piosenki Miejskiego Ośrodka Kultury. Na gości festynu czekają liczne atrakcje, konkursy i niespodzianki.20130522_marsz_kk.jpg 20130522_wakacje_dzieciom.jpg

Źródło:

www.kedzierzynkozle.pl

www.marsz.org

marsz
 

Dodaj komentarzAnti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Dzisiaj
29 listopada 2020
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Błażej, Walter, Fryderyk
Dziś jest 334 dzień roku.
Do końca roku zostało
32 dni.
Myśl dnia
Pogoda
Wioska w pigułce
Państwo Polska
Województwo Opolskie
Powiat Kędzierzyn-Koźle
Gmina Cisek
Kod pocztowy 47-253
Położenie geograficzne 50°13'34″N 18°15'16″E
Wysokość 178 m n.p.m.
Obszar 501 ha
Ludność 324
Domów 115

 

Galeria zdjęć
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8
Slideshow Image 9
Ostatnie wpisy w Księdze Gości
Witam, czy ktoś wogóle aktualizuje tą stronę? Sam...
prawie rok bez aktualizacji...brawo panie rafale z...
Jak tam z rybami w Przewozie?Łowi ktoś z Was?
Bardzo fajna strona. Z przekazów rodziców wiem, że...
Pikna ta wioska, ja dzielny aczkolwiek mały człek ...