Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

XII Spływ Pływadeł przeszedł do historii

W ostatni weekend po raz XII kolorowa i wesoła flotylla spłynęła Odrą z Raciborza do Koźla. Półmetek spływu tradycyjnie miał miejsce przy przystani Dziergowice - Przewóz. Obydwa brzegi Odry i oddzielone na codzień rzeką Dziergowice i Przewóz ponownie połączył most pontonowy, dzięki czemu mieszkańcy tych miejscowości oraz gmin Bierawa i Cisek, wraz z uczestnikami spływu, mogli się wspólnie bawić do późnych godzin nocnych.

Pływadła wyruszyły na mierzącą 42 kilometry trasę w sobotę w południe. Z Raciborza wypłynęło prawie 40 pływających jednostek. Tradycyjnie obserwować można było wiele nowych i niezwykle ciekawych konstrukcji, wśród których szczególną uwagę zwracał "Statek Wikingów", śmigłowiec "Avatar", boisko piłkarskie oraz statek korsarzy "Kozielska Perła". W spływie wzięło również udział pływadło prezydenckie "Wantuła i Spóła" z prezydentem Kędzierzyna-Koźla Tomaszem Wantułą na pokładzie oraz tradycyjnie - już po raz szósty - "Św. Krzysztof", czyli zbudowana w 2006 roku replika promu z Przewozu.

Pierwsze "okręty" pojawiły się w Przewozie po godzinie 18:00. Wtedy też rozpoczęła się impreza na nabrzeżu i w wielkim postawionym na tę okoliczność namiocie. Wspólna zabawa rozpoczęła się od koncertu Gminnej Orkiestry Dętej z Cisku pod batutą Jacka Zganiacza. W międzyczasie odbywało się powitanie i przedstawienie załóg pojawiających się stopniowo na przystani pływadeł. Około godziny 19:30 zaczął się koncert piyknie śpiywającich i godajoncich po ślonsku sióstr Claudii i Kasi Chwołka, a na samym końcu, w już szczelnie wypełnionym przez załogi pływadeł i licznie przybyłych gości namiocie, przy akompaniamencie zespołu "Orion" odbyła się zabawa taneczna.

Tegoroczny spływ odbywał się pod hasłem "Odra Rzeką Wspólnej Troski, promujemy nasze miasta i wioski". Na poważnie to hasło potraktowali mieszkańcy Przewozu, którzy przygotowali dla gości przybyłych na imprezę coś "dla oka" i coś "dla żołądka". Były tradycyjne potrawy z gospodarstw agroturystycznych pań Krystyny Henzel i Urszuli Surzykiewicz oraz kołocz śląski i kawa przygotowane przez panie z przewozkiego koła Związku Kobiet Śląskich. Można było podziwiać, a nawet kupić wyszywane obrazy pani Gabrieli Kłęczek oraz obrazy malowane na płótnie, malowane strusie jaja i przepiękne róże z kolorowego papieru pani Anny Ryborz. Z kolei na przedniej ścianie namiotu można było podziwiać dekoracje przygotowane z sieci rybackich, ręcznie wyplatanych przez pana Gintera Ryborza.

 

bwd  Strona 1/6  fwd

 

 

 

Dodaj komentarzAnti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Dzisiaj
3 sierpnia 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Lidia, Augustyn, Nikodem
Dziś jest 215 dzień roku.
Do końca roku zostało
150 dni.
Myśl dnia
Pogoda
Wioska w pigułce
Państwo Polska
Województwo Opolskie
Powiat Kędzierzyn-Koźle
Gmina Cisek
Kod pocztowy 47-253
Położenie geograficzne 50°13'34″N 18°15'16″E
Wysokość 178 m n.p.m.
Obszar 501 ha
Ludność 324
Domów 115

 

Galeria zdjęć
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8
Slideshow Image 9
Ostatnie wpisy w Księdze Gości
Witam, czy ktoś wogóle aktualizuje tą stronę? Sam...
prawie rok bez aktualizacji...brawo panie rafale z...
Jak tam z rybami w Przewozie?Łowi ktoś z Was?
Bardzo fajna strona. Z przekazów rodziców wiem, że...
Pikna ta wioska, ja dzielny aczkolwiek mały człek ...