Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Remont Wiejskiego Domu Spotkań zakończony

Po 23 latach wspólnego wysiłku, starań i oczekiwania mieszkańcy Przewozu w końcu mogą cieszyć się dużą salą na swoje spotkania i imprezy. Równo miesiąc temu po trwającym ponad 3 miesiące remoncie sala została odebrana i oddana do użytkowania.

Budowę obiektu, który dziś nosi nazwę Wiejskiego Domu Spotkań, rozpoczęto jeszcze w 1987 roku. Pierwotnie miał to być budynek o większym rozmachu, jednopiętrowy. Miała w nim być remiza OSP z 3 boksami garażowymi, dodatkowe pomieszczenia na parterze oraz wielka sala na piętrze z przeznaczeniem na duże imprezy typu wesela, zabawy itp.

Ze względu na przeobrażenia ustrojowe i związane z tym kłopoty z pozyskaniem środków finansowych plany te zostały mocno zredukowane i ostatecznie powstał budynek jednokondygnacyjny z dwoma boksami garażowymi dla OSP oraz resztą powierzchni do wykorzystania na salę spotkań i pomieszczenia towarzyszące. Bardzo wiele prac przy budowie i późniejszych kolejnych etapach wykończeniowych wykonali sami mieszkańcy Przewozu.

Przez wiele lat budynek pozostawał praktycznie w stanie surowym, do stopnia użyteczności zaadoptowano tylko część przeznaczoną dla OSP. Dopiero w 2005 roku dzięki środkom pozyskanym z Fundacji Rozwoju Śląska i dofinansowaniu przez Radę Gminy Cisek udało się zrobić kolejny duży krok naprzód i zaadoptować kolejną część na świetlicę wiejską, toalety i małe pomieszczenie gospodarcze.

W 2009 roku udało się pozyskać środki z Unii Europejskiej, a dokładnie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, dzięki którym można było wykonać kolejny etap, czyli zaadoptowanie ostatniej pozostającej w stanie surowym części budynku i utworzenie dużej sali na spotkania i imprezy.

Tę część udało się wykonać w 2010 roku (prace trwały od początku września do końca grudnia). Koszt tego etapu to niespełna 200 tys. zł.

Kolejnym etapem będzie zagospodarowanie i modernizacja terenu wokół obiektu, utworzenie parkingu i placu zabaw.

 

Zdjęcia: RK

 

Dodaj komentarzAnti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Dzisiaj
30 listopada 2020
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Justyna, Andrzej, Konstanty
Dziś jest 335 dzień roku.
Do końca roku zostało
31 dni.
Myśl dnia
Pogoda
Wioska w pigułce
Państwo Polska
Województwo Opolskie
Powiat Kędzierzyn-Koźle
Gmina Cisek
Kod pocztowy 47-253
Położenie geograficzne 50°13'34″N 18°15'16″E
Wysokość 178 m n.p.m.
Obszar 501 ha
Ludność 324
Domów 115

 

Galeria zdjęć
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8
Slideshow Image 9
Ostatnie wpisy w Księdze Gości
Witam, czy ktoś wogóle aktualizuje tą stronę? Sam...
prawie rok bez aktualizacji...brawo panie rafale z...
Jak tam z rybami w Przewozie?Łowi ktoś z Was?
Bardzo fajna strona. Z przekazów rodziców wiem, że...
Pikna ta wioska, ja dzielny aczkolwiek mały człek ...