Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Mamy w Przewozie nowe "rondo"

Pięknieje rynek w naszej wsi. Ostatnio wykonano i zagospodarowano "rondo" na skrzyżowaniu ulic Długiej i Odrzańskiej. Rondo w cudzysłowiu, gdyż nie jest to typowe skrzyżowanie o ruchu kołowym, ale owalny skwerek, jaki powstał w tym miejscu po remoncie odcinka drogi powiatowej na ulicy Długiej, który miał miejsce jesienią 2009 roku.

Obiekt, żeby było ładnie i estetycznie, trzeba było zagospodarować. Wewnątrz ronda posadzono więc drzewka iglaki, krzewy ozdobne i kwiaty, wysypano kamieniem, a w samym środku ułożono spory głaz. Pomalowano również krawężnik wokół ronda. Całość dobrze się ze sobą komponuje i ma estetyczny wygląd.

Pomysłodawcą i nadzorującym wykonanie był Pan Franciszek Ryborz. Prace natomiast w całości wykonała młodzież naszej wsi. Byli wśród nich: Krzysztof Przewoźnik, Artur Ryborz, Kamil Ryborz, Krzysztof Bulik, Łukasz Kania, Judyta Kirchniawy, Agnieszka Bulik i Magda Ryborz. Pielęgnacją i nawadnianiem roślin zajmuje się Pani Maria Włodarz.

 

Dodaj komentarzAnti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Dzisiaj
18 września 2021
Sobota
Imieniny obchodzą:
Irena, Stanisław, Józef
Dziś jest 261 dzień roku.
Do końca roku zostało
104 dni.
Myśl dnia
Pogoda
Wioska w pigułce
Państwo Polska
Województwo Opolskie
Powiat Kędzierzyn-Koźle
Gmina Cisek
Kod pocztowy 47-253
Położenie geograficzne 50°13'34″N 18°15'16″E
Wysokość 178 m n.p.m.
Obszar 501 ha
Ludność 324
Domów 115

 

Galeria zdjęć
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8
Slideshow Image 9
Ostatnie wpisy w Księdze Gości
Witam, czy ktoś wogóle aktualizuje tą stronę? Sam...
prawie rok bez aktualizacji...brawo panie rafale z...
Jak tam z rybami w Przewozie?Łowi ktoś z Was?
Bardzo fajna strona. Z przekazów rodziców wiem, że...
Pikna ta wioska, ja dzielny aczkolwiek mały człek ...